Blog Layout

Cik maksā uzbūvēt māju?

okt. 24, 2021

Cik maksā uzbūvēt māju?


''Cik maksā uzbūvēt māju?'' ir jautājums, kuru ir dzirdējis ikviens būvnieks un tas ir jautājums, uz kuru atbildi vēlas zināt katrs, kurš plāno savas mājas būvniecību. Tomēr vienas standarta atbildes uz šo jautājumu nav, jo izmaksas ietekmē vairāki faktori, kas veido mājas būvniecības kopējo tāmi.

Vislabāk par mājas būvniecības izmaksām ir domāt vēl pirms māja ir uzprojektēta un, ja vien iespējams, vēl pirms ir iegādāts zemesgabals, jo tieši tas ir tas brīdis, kad, zinot savu budžetu un faktorus, kas visvairāk ietekmē mājas būvniecības izmaksas, ir iespējams izplānot tādu māju, kādu vari atļauties.

Mūsuprāt, svarīgākie faktori, kas ietekmē mājas būvniecības cenu ir pamatu veids, ēkas konstrukcijas veids, jumta konstrukcijas un seguma veids, inženierkomunikāciju veids, kā arī ārējās un iekšējās apdares risinājumi. Pastāstīsim par katru no tiem!

Pamatu veids


Pieci visbiežāk sastopamie pamatu veidi ir stabveida pamati, plātnes veida pamati, skrūvpāļu pamati, bloku mūra pamati un lentveida pamati. Mājas pamatu pielietojums, kā arī izturība un cena ir atkarīga no zemesgabala, uz kura māja atradīsies. Tāpēc, pirms mājas projektēšanas, ir svarīgi veikt grunts izpēti zemesgabalā, jo izmantojamo pamatu veidu nosaka ne tikai plānotās mājas konstrukcija, bet arī  grunts sastāvs un gruntsūdens līmenis. Ja nav pietiekama grunts nestspēja, izbūvēt pamatus var izrādīties grūtāk un dārgāk kā citviet. Līdz ar to šī pozīcija tāmē var ietekmēt mājas izmaksas diezgan nozīmīgi.

Ēkas konstrukcijas veids



Šobrīd izvēle visbiežāk ir starp mūra  un koka karkasa konstrukcijas mājām. Lai arī pēdējā laikā kokmateriālu cenas ir augušas, celtniecības izmaksas, kas nepieciešams koka karkasa mājas būvniecībai, tiek uzskatītas par zemākām. Svarīgi arī tas, ka nepieciešams īsāks laika periods, lai to uzbūvētu, kas arī ietekmē kopējās izmaksas.

Jumta konstrukcijas un seguma veids


Vispopulārākie jumta seguma veidi ir ranila,  bitumena dakstiņu, skārda un bezazbesta šīfera jumta segumi. Tie atšķiras ne tikai ar vizuālo izskatu, bet arī ar izmaksām. Tāpat jāņem vērā, ka izmaksas veido arī pārējās jumta konstukcijas - montāža un  jumta aksesuāri.

Inženierkomunikāciju veids


Izmaksas, kas saistītas ar šo pozīciju arī ir svarīgi  izvērtēt vēl pirms zemesgaba iegādes, noskaidrojot kādas iespējas ir noskatītajā zemesgabalā pieslēgt ūdensapgādi, elektrību un gāzi. Cenas ziņā izdevīgākie risinājumi būs tad, kad būs iespēja pieslēgties pilsētas ūdensvadam un kanalizācijai, ja tuvumā būs elektrības pieslēgvieta un gāzes vads. Savukārt, ja īpašums atrodas vietā, kur tas viss nav tuvu pieejams, ir jārēķinās ar papildus izmaksām un laiku. Tāpat cenu ietekmē arī izvēlētais siltumapgādes veids un iekārtas, kas nepieciešamas tā nodrošināšanai.



Ārējās un iekšējās apdares risinājumi


Šajā pozīcijā izmaksas var pamatīgi atšķirties divām vienāda izmēra mājām, kurām izvēlēti atšķirīgi risinājumi. Koka vai plastikāta logi, zemākas vai augstākas klases lamināts, vai arī parkets, fasādes apdares veids, krāsas, ko izmanto - tie visi ietekmē mājas būvniecības tāmi.

Tā kā mājas izmaksas ietekmē mūsu pašu izvēles, tad vēl pirms mājas projektēšanas un zemes iegādes, ir nozīmīgi saprast savas iespējas un atrast risinājumus, kā uzbūvēt savu sapņu māju un iekļauties vēlamajā budžetā.

Ja nepieciešama palīdzība - sazinies ar mums!

20 janv., 2022
Lai īstenotu ieceri par skaistu vannas istabu, liela nozīme ir flīžu izvēlei un prasmīgam meistara darbam. Kopā ar flīžu salonu ''HL studija'' esam sagatavojuši vērtīgus ieteikumus, kuri palīdzēs tev sasniegt vēlamo rezultātu savā vannas istabā. 
05 okt., 2021
Mājas būvniecība ir svarīgs notikums cilvēka dzīvē, tāpēc nepieciešams ne tikai atbildīgi izvēlēties prasmīgus būvniekus, kas būvēs māju, bet vēl pirms tam atbildīgi izvērtēt lēmumu par zemesgabala iegādi, lai varētu veiksmīgi realizēt savas plānotās ieceres. Lai atvieglotu mājas būvniecības procesus un iegādātos zemesgabalu pārdomāti, esam apkopojuši 6 svarīgākās lietas, ko aicinām izvērtēt pirms zemes iegādes.
Share by: